הדור החדש של ניהול הבתים

חברת ניהול ואחזקת נכסים

ניהול ואחזקת נכסים בבית המשותף: איך לבחור חברת ניהול נכסים מתאימה?

כל מי שמתגורר בבניין, בין אם הוא השוכר או בעל הבית, מכיר היטב את המושג "ועד בית". ועד הבית הוא קבוצת נציגים מתוך דיירי הבניין שתפקידם לדאוג לסביבה המשותפת של כל הדיירים. זהו תפקיד לא פשוט וכפוי טובה שרובנו מנסים להתחמק ממנו. האמיצים והאכפתיים מביננו מתנדבים ומתמודדים עם העוולות (טיפול בתקלות, ניקוי חדר המדרגות, גינון, התמודדות עם סרבני תשלום וכו') למען כולם.

אבל, יש עוד דרך לתפעל ולנהל בניין בימינו. קוראים לה "חברת ניהול ואחזקת נכסים".

מהי חברת ניהול ואחזקת נכסים?

במקום שהדיירים ישלמו לוועד הבית וידאגו לניהול ואחזקת נכסים בעצמם, הם משלמים לחברה חיצונית וזו מתחייבת לדאוג לכל ולחסוך לדיירים את כאב הראש. אותן חברות ניהול נכסים צצו כפטריות אחרי הגשם במקביל להתפתחות העירונית המואצת שאנו עדים לה בשנים האחרונות. השכונות החדשות של בנייני המגורים הם חלק מאותם בתים משותפים שהפכו לגדולים ומסובכים יותר לניהול. לא עוד גינת ירק של 2 מ"ר ומעלית מקרטעת בבניין מתקלף במרכז רמת גן. מדובר בבנייני מגורים עם לובי מפואר, חדרי כושר, פארק במרכז שכונת הבניינים, ג'ימבורי, חניון תת קרקעי, מערכת ספרינקלרים ועוד דברים שקצרה היריעה מלהכיל. אותן חברות ניהול ניצלו את המומנטום ואת הקושי של הדיירים להתמודד עם ניהול הבניינים החדשים (וגם הישנים במקרים מסוימים) והחלו להציע עצמן כאופציה לניהול מסודר של הנכס.

נשמע מבטיח? לצערנו לא כל החברות עומדות בהבטחות.

חברות ניהול ואחזקת נכסים והסדרתן בחוק

הביקוש לשירות ניהול ואחזקת נכסים חיצוני מובן ויש בשוק מגוון חברות שניתן לבחור מתוכן. אבל, נכון להיום, אין הסדרה לענף ולא מוגדרים בחוק קריטריונים המחייבים חברות אלו. כתוצאה מכך, טבעי שיצוצו בעיות תקשורת בין הדיירים לחברות הניהול. במקרה הקל, הדיירים יגלו פער בין ציפיותיהם למה שהם מקבלים בפועל מהחברה. במקרה הגרוע, יגלו שנפלו קורבן לתרגיל עוקץ (קיימים דיווחים על חברות ניהול ואחזקת מבנים שנעלמו כלא היו לאחר שגבו מקבוצות דיירים סכום מכובד מראש והותירו את הבניינים שהתחייבו לנהל עם חובות של אלפי שקלים לאנשי מקצוע, נותני שירות וספקים).

לכן חשוב לדעת מול איזה חברה אתם חותמים, להיות עם האצבע על הדופק ולעקוב אחר הדברים שנעשים.

איך בוחרים חברת ניהול ואחזקת נכסים?

לפני הכל, ודאו שחברת הניהול שנבחרה מותאמת לסוג הבניין שלכם. חברת ניהול ואחזקת מבנים שמנהלת בנייני מגורים ישנים בני 4 קומות עם מעלית אחת, לא בטוח תנהל באותה מקצועיות בניין בן 30 קומות עם 3 מעליות, חניון תת קרקעי ומערכות הגנה ואבטחה חדישות. ואם כבר במערכות חדשות עסקינן, דאגו לברר מראש האם נעשות ביקורות לאותן מערכות, כל כמה זמן ובאיזו יעילות (אתם לא רוצים לגלות בזמן אמת שהמערכות לא תקינות).

בדקו את זמינות החברה, נסו ליצור קשר וראו כמה זמן לוקח לקבל מענה – בשעת צרה לא תרצו לגלות שלוקח להם המון זמן לענות ולתת שירות… 

גם נושא הביטוח חשוב מאוד. מה בדיוק הוא מכסה? עד לאן מגיעה האחריות המקצועית של החברה? מי אחראי לעובדים שמעסיקה החברה? האם הם יכולים לתבוע אתכם? הימנעו מהוצאות מיותרות שלא הוגדרו מראש ובררו אודות הביטוח.

הדבר האחרון, המאגד את כל הנ"ל והכי חשוב לדרוש בבואכם לחתום עם חברת ניהול הוא, שקיפות. חברת ניהול ואחזקת מבנים איכותית תדאג לדווח לכם על כל פעולה, קטנה כגדולה. אם הם מקצועיים ואמינים, אין להם מה להסתיר. דירשו זאת. אתם משלמים על כך.

נשמע מסובך? תנו לנו להקל עליכם

אם חברת הניהול שבחרתם מציעה לכם שירות מעקב אחר פעולותיה דרך אפליקציה כמו דרימפו, כנראה שאין לה מה להסתיר והיא בטוחה בעצמה ובמקצועיותה. אם אין לה שירות מהסוג הזה, ייתכן והם אינם מודעים לאפשרות הזו אבל אתם יכולים לדרוש זאת כחלק מתנאי השקיפות המלאה. באמצעות האפליקציה, תוכלו להיות במעקב תמידי אחר התנהלות החברה, הדברים הנעשים, התשלומים הנגבים ועוד.

דרימפו אפליקציה לניהול בתים משותפים

גם במקרה ואתם עדיין מתנהלים עם ועד בית קלאסי, תוכלו להיעזר בדרימפו ולחסוך סכסוכים והתמרמרויות הנובעים פעמים רבות מחוסר תקשורת וחוסר שקיפות. כל שעליכם לעשות זה להוריד בחינם את אפליקציית דרימפו, וכשאינכם שבעי רצון מדבר מה או כאשר אתם נתקלים במפגע או תקלה, להכנס לאפליקציה ולדווח ישירות לחברת הניהול החיצונית/ועד הבית. מכאן תעודכנו דרך האפליקציה בכל התהליך, מקבלת הדיווח הראשוני, דרך מתן תגובה, זמני הטיפול המשוערים ועד להודעה שהבעיה נפתרה.

הצטרפו לדרימפו והבטיחו ניהול נכסים איכותי ומקצועי

הדור החדש של ניהול ואחזקת מבנים כבר כאן. הצטרפו עוד היום וחסכו כאבי ראש, סכסוכים, הוצאות מיותרות ועוד. בעזרת תקשורת פתוחה, שקיפות ויד על הדופק תוכלו להיות שקטים שהבית שלכם ושל ילדיכם בטוח, עומד בתקנים, נעים למגורים ואף מעלה את ערכו.

באמצעות שדרוג הטכנולוגיה והגישה המתקדמת לניהול ואחזקת בניינים, דרימפו מספקת פתרון כוללני ואפקטיבי לדיירים ונציגויות הבניינים. הצטרפו למהפכה בניהול בתים משותפים ותהנו מאורח חיים משופר וניהול יעיל.

אודות דרימפו

הקמנו את DARIMPO במטרה לייצר חדשנות ולפתח טכנולוגיה בעולם הניהול ואחזקת מבנים. מקום בו יוכלו לייצר ניהול נכון ותיק דיגיטלי לכל נכס ולכל בניין.

מאמרים אחרונים

Follow Us

הרשמו לניוזלטר שלנו

קבלו את כל החדשות והעדכונים הכי חמים בנושא חברות אחזקה ודיור. 

מבטיחים לא להספים :)